System wizyjny butelek PET – MV Center

Spis treści

U jednego z czołowych producentów napojów został wdrożony projekt obejmujący dwie stacje kontrolne butelek PET.

Stanowisko pierwsze kontroluje obecność, położenie i poprawności dokręcenia zakrętki, a także obecność i jakość pierścienia zabezpieczającego. Na tym stanowisku kontrolowany jest także poziom zalewu w butelce.

Na drugim stanowisku kontroli wizyjnej, za pomocą wielokamerowego systemu, sprawdzana jest obecność, rodzaj i pozycja etykiety na butelce. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna regulacja wysokości stanowiska względem wybranej referencji.

Oba stanowiska zintegrowane są z linią produkcyjną. Wyposażone są w wyrzutnik typu Multifinger, który bez przewracania przesuwa wadliwe butelki na transporter brakowy. Całość wykonana jest w sposób szczelny w klasie IP67, a wydajność to 20 000 butelek na godzinę.

System wizyjny do kontroli zalewu oraz zamknięcia butelki PET.

Stanowisko kontroli.

Wyrzutnik pneumatyczny (Multifinger)

Wizualizacja stanowisk kontroli butelek PET.

Kontrola butelek PET

Popularne:

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.