System wizyjny defektów taśmy teflonowej – MV Center

Spis treści

Zadaniem systemu jest inspekcja powierzchni teflonowej taśmy przed cięciem w celu wykrycia wad w postaci wtrąceń, dziur, pęknięć oraz braków PTFE. Wykrycie wyżej wymienionych wad skutkuje zamarkowaniem miejsca jej wystąpienia przy pomocy głowicy znakującej.

System znakowania taśmy składa się z dwóch zespołów:

  • Zespołu kontroli taśmy
  • Zespołu prowadzenia i znakowania taśmy

Pojedynczy obraz podlegający inspekcji obejmuje 100mm taśmy. Do budowy obrazu kamera wykorzystuje sygnały z zamontowanego na stanowisku enkodera. Obrazy są następnie poddawane analizie przy pomocy algorytmów wizyjnych.

Wykrycie wady na powierzchni teflonowej taśmy powoduje uruchomienie znakowania od miejsca z wadą na przestrzeni kolejnych 200mm. Prędkość przesuwu taśmy na czas znakowania jest redukowana. Po zakończeniu operacji prędkość powraca do normalnej wartości.

W celu wygodnego i intuicyjnego obsługiwania stanowiska, na panelu dotykowym zostały utworzone 3 menu: menu główne, menu trybu inspekcji oraz menu wprowadzania ustawień zlecenia.

Stanowisko systemu wizyjnego do kontroli montażu odbiorników TV.

Zeskanowany odbiornik TV.

Stanowisko systemu wizyjnego do kontroli montażu odbiorników TV.

Popularne:

kamera wizyjna
Realizacje

Kontrola OCR.

System sprawdza jakość i poprawność nadruku arabskiego ( w tym datę ważności i produkcji) na metalowych puszkach. System kontroluje jego obecność

Czytaj więcej »

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.