Podzespoły TV.

Spis treści

Cały projekt obejmuje dostawę 9 kompletnych stanowisk do kontroli wizyjnej podzespołów telewizorów. Klientem jest jeden z największych producentów w Polsce. Po zamówieniu pierwszego stanowiska pilotażowego w roku 2016, przetestowaniu go i optymalizacji, klient zdecydował się na zamówienie kolejnych 8 stanowisk, automatyzując tym samym kontrolę wizyjną na wszystkich 9 liniach produkcyjnych w zakładzie w Polsce. Dzięki zastosowaniu ręcznych przesuwów liniowych możliwe jest płynne dostosowanie stanowiska do zmieniających się rodzajów odbiorników – tzn. różnych umiejscowień kodu kreskowego oraz różnych wielkości, grubości przejeżdżających telewizorów.

Zakres kontroli:

  • Obecność śrub montażowych
  • Poprawna pozycja taśm montujących kable
  • Sprawdzanie obszarów wolnych oraz kołków VESA (brak kabli w ich pobliżu)
  • Prawidłowe zapięcie konektorów
  • Prawidłowe zapięcie taśm LVDS
  • Poprawność ułożenia przewodów

Zastosowanie zautomatyzowanych stanowisk do kontroli wizyjnej pozwala wyeliminować błędy powstałe z niedoskonałości kontroli wykonywanej przez pracowników. Zapobiega także kosztownemu procesowi rozmontowywania odbiorników w razie wykrycia usterki na jednej sztuce z danego setu produkcyjnego – dzięki temu, że każdy odbiornik posiada zdjęcie zapisane na serwerze można sprawdzić wszystkie cechy montażu (nawet te nie będące w zakresie automatycznej kontroli przez stanowisko ), wcześniej producent zmuszony był do ponownej kontroli całej serii.​

Popularne:

Podzespoły TV.

Cały projekt obejmuje dostawę 9 kompletnych stanowisk do kontroli wizyjnej podzespołów telewizorów. Klientem jest jeden z największych producentów w

Czytaj więcej »

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.