System wizyjny panelu AGD – MV Center

Spis treści

Nazwa aplikacji: Kontrola nadruku i wtrąceń na panelach AGD. Zakres kontroli:
 

  • kontrola wtrąceń (od 0,1 mm) na materiale panelu oraz w oknie wyświetlacza,
  • kontrola błędów nadruku (tampoodruk) – ubytki , niedodruki, rozmazany nadruk, niezgodny nadruk, zła pozycja nadruku

Stworzenie aplikacji kontroli nadruku paneli dla branży AGD wykonywanych metodą tampodruku jest wyzwaniem z uwagi na ogromną ilość różnych referencji oraz niewielkie wymiary typowych wad (wtrącenia, niedodruki) – często wymagana jest detekcja braków o rozmiarze >=0,1 mm. Dlatego w warstwie sprzętowej konieczna jest taka konfiguracja kamery, optyki i oświetlenia aby uzyskane zdjęcia były równo oświetlone na całej powierzchni panelu (często nieregularnej).

W warstwie software z kolei ważne jest stworzenie odpowiedniego środowiska programistycznego które pozwoli użytkownikowi na intuicyjne dodawanie nowych referencji bez konieczności długiego programowania. Panele powstają w wielu wersjach zarówno jeśli chodzi o treść i układ nadruków (różne funkcje sprzętu) jak i język (wiele wersji tego samego panelu w różnych językach).

Prezentowana aplikacja inspekcyjna paneli montowanych w urządzeniach AGD składa się z kilku etapów: pierwszym zadaniem systemu jest odczyt QR kodu obecnego na panelu oraz wczytanie odpowiedniego programu (referencji). Następnie z kostki RFID na wózku montażowym zostaje odczytany unikalny kod wózka, do którego zostanie przypisane zdjęcie oraz wyniki inspekcji. Kolejnym etapem jest skan panelu (wykonywanie zdjęcia) kamerą linijkową (w tym projekcie wykorzystano kamerę DATALOGIC M565 o rozdzielczości 4096 px w linii) – wyzwolenie zdjęcie jest wywoływane poprzez czujnik optyczny, natomiast sygnał do wyzwolenia kolejnych linii jest pobierany
z enkodera.

Na pozyskanym w ten sposób zdjęciu jest wykonywana inspekcja a dane zapisywane są do bufora i przypisane do kodu RFID.

W momencie, kiedy wózek wjeżdża na stanowisko operatora, po raz kolejny zostaje odczytany kod wózka, a z bufora zostają pobrane
i wyświetlone odpowiednie dane. Operator otrzymuje informacje o wynikach inspekcji a informacje o wadach zostają wyświetlone i zaznaczone na panelu operatorskim. Po wydrukowaniu naklejki z kodem kreskowym, jest on odczytywany przez czytnik, oraz zostaje zapisany raport zawierający wszystkie dane i wyniki inspekcji.

Zarówno środowisko programistyczne jak i panel obsługiwany przez operatora są w języku polskim co znacznie ułatwia korzystanie
z aplikacji. Możliwy jest również wybór innej wersji językowej.

Dzięki systemowi zdalnego monitorowania i zarządzania, można bez problemu połączyć się ze stacją w celu sprawdzenia systemu, zmiany jego parametrów, serwisowania czy wdrożenia nowego produktu bez konieczności przyjazdu do klienta.

Kontrola sitodruku.

Automatyczna detekcja nadruku do weryfikacji jakości.

Kontrola sitodruku – przykład wady (literka b)

Kontrola sitodruku – przykład wady (literka i)

Kontrola sitodruku – przykład detekcji wady (literka c)

Kontrola sitodruku – przykład detekcji wady (literka t)

Kontrola sitodruku na panelach AGD

Popularne:

Chcesz poznać ROI dla Twojej firmy? Skorzystaj z kalkulatora:

W ciągu 5 minut sprawdź, po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w system wizyjny. Oblicz, ile możesz wydać na automatyzację procesu kontroli jakości, aby osiągnąć wymagane ROI.

Skonsultuj z nami Twoje potrzeby w obszarze wizji maszynowej i automatyzowanej kontroli jakości.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze rozwiązania będą dla Ciebie wartościowe, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.